Jul 1, 2011

Dierenbeulen vrij spel op internet


 

Online wreedheden schreeuwen om dierenbeschermingswet

 

Juni 2011 – Er is een toenemend aantal mensen in China die dieren op vreselijke wijze martelen en vervolgens foto’s en beschrijvingen van de mishandeling op internet plaatsen. Dit kan straffeloos gebeuren omdat er in China nog steeds geen wet is die dieren beschermt.

 

Zo dreigt een man in Guangzhou om iedere dag twee honden op afschuwelijke manier te doden. Hij is namelijk boos omdat dierenbeschermers in Beijing 520 honden van het slachthuis hebben gered. Hij begint op 1 juli en zal doorgaan met zijn executies totdat de dierenbeschermers publiekelijk hun excuses hebben aangeboden voor het redden van de honden. Hij roept tevens honderd andere mensen op om hetzelfde te doen.

 

Intussen plaatst hij foto’s en uitleg op zijn blog over diverse manieren om honden af te maken.

 

Bij de foto van een puppy die met wasknijpers aan een waslijn was opgehangen schreef hij: “Ik heb een manier gevonden om lol te hebben: een hond voor lange tijd in de zon hangen. Hij zal het leuk vinden, en ik ook!”

 

In een ander geval eerder deze maand, bleek een persoon al vijf jaar lang katten te martelen en te doden. Hij misbruikte daarvoor voormalig zwerfkatten die hij geadopteerd had. Telkens beschreef hij de marteling uitvoerig en plaatste de berichten op populaire fora in China, onder verschillende identiteiten.

 

 
Een fragment uit zijn online dagboek over de marteling van een kat genaamd Peanut (Pinda), 27-05-2011: ”Gewoonlijk hing ik de katten altijd op. Maar dit is niet opwindend genoeg. Ik geef hier even door wat ik ontdekt heb over katten:

1. Een kat is niet bang om geslagen te worden. Als je hem hard slaat met een stok wordt ie wel kwaad en boos, en zelfs gewond, maar het is moeilijk om hem pijn te laten lijden. En dat is wat ik wil, hen pijn te laten ervaren.

2. Om huiskatten te pesten, is het trekken aan de staart zeker effectief. Het is moeilijk om Peanut kwaad te krijgen maar later in het experiment heb ik ontdekt dat het aan haar staart trekken haar meteen furieus maakt, ha ha!
3. Vlees is niet gevoelig voor pijn, maar botten wel. Ik ben van plan om haar voorpoten te ontwrichten, zelfs te breken. Ik vind het heerlijk als de kat het uitschreeuwt van pijn.”

 

 

 

Verdere details over het gruwelijk lijden en einde van Peanut, besparen we u.

 

 

Help mee om deze gruweldaden te stoppen

Onderzoek heeft herhaaldelijk aangetoond dat geweld jegens dieren en gewelddadig gedrag in de samenleving nauw verweven zijn. Hoewel deze gevallen van dierenmisbruik ook tot verontwaardiging hebben geleid bij Chinese burgers en dierenwelzijnsorganisaties, is er weinig dat ze ertegen kunnen doen. Het toont eens te meer aan dat een dierenbeschermingswet in China hard nodig is. Daarom vragen we mensen wereldwijd, dus ook ú, om de Vaste Commissie van het Nationale Volkscongres een e-mail te sturen met het verzoek om zo snel mogelijk een wet voor dierenbescherming aan te nemen. U kunt daarbij, indien gewenst, de Engelstalige voorbeeldbrief gebruiken.

 

Tegelijkertijd zullen we onze ernstige bezorgdheid uiten bij de relevante autoriteiten, en deze Chinese weblogs dringend verzoeken om dit soort informatie die aanzet tot geweld, niet te plaatsen.

Tell a friend

Ik wil ACTAsia updates

Email Address:
  Name: